fbpx

Nadruk Sublimacyjny

W tej metodzie nadruku wykorzystuje się zjawisko sublimacji. Wydruk (CMYK) wykonywany jest specjalnymi atramentami na papierze transferowym, a następnie w warunkach wysokiego ciśnienia i temperatury przenoszony jest na tkaniny z poliestru lub przedmioty, które są pokryte lakierem poliestrowym. Tym sposobem wykonuje się nadruki na specjalnych kubkach porcelanowych, blachach aluminiowych, odzieży sportowej. Każdy rodzaj nadruku wymaga odpowiedniego ustawienia ciśnienia, temperatury oraz czasu. Technika ta jest bardzo często wykorzystywana w branży reklamowej. Druk kolorowy jest możliwy tylko na białych tkaninach. Na tkaninach jasnych można wykonać nadruk sublimacyjny w kolorze czarnym.

Najpierw grafika drukowana jest w odbiciu lustrzanym na papierze termotransferowym specjalnymi tuszami sublimacyjnymi. Następnie wydruk przenoszony jest na tkaninie poprzez zjawisko sublimacji – bardzo duży nacisk i wysoka temperatura sprawia, że barwnik tuszy wnika we włókna tkaniny polietrowej.

Jest to najtrwalsza metoda znakowania odzieży i przedmiotów. Nadruk utrzymuje swoją intensywność kolorów nawet po setkach prań lub myć.
W naszej firmie możemy wykonać nadruk tą metodą aż do rozmiaru formatu A2 (400×600 mm).

Przykłady nadruków wykonanych tą metodą:

Zostaw nam swój e-mial!

Zgadzam się z polityką prywatności oraz regulaminem strony.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie wiadomości drogą elektroniczną.